Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
17-10-2021, 15:22 UTC
Real AudioZprávy
[07-01-2018 19:05 UTC]  Martina Bílá
Stát má podle Pelikána ohlídat, kam jdou dávky na bydlení
Stát loni na u všech daních vybíral více
Zemřel izraelský pilot Marom, jedno z "Wintonových dětí"
[05-01-2018 13:18 UTC]    Martina Bílá, Vojtěch Koval
Foto: hsiaopuchen / Pixabay / CC0 Jak vyrobit vodu ze vzduchu? A k čemu ji pak použít? I to se dozvědí návštěvníci světové výstavy EXPO, která se za dva roky koná ve Spojených arabských emirátech.
[31-12-2012 12:44 UTC]    Josef Kubeczka
Foto: Barbora Kmentová Měřeno společenskou atmosférou, končí špatný rok, píše autorka Sloupku Lidových novin. Míra nespokojenosti a nedůvěry vystoupala na jeden z polistopadových vrcholů. Sami sebe trýzníme debatami, jakou jsme stále zkorumpovanější zemí s klesající životní úrovní, která se žene do izolace. Celebrity s velkopodnikateli se předhání v nadávání na poměry. Kdo by si v rozhovoru neposkuhral, jaké je to tady strašné, jako by nebyl. A když se dotyční rozjedou, ztratí míru, takže se dozvíme, jak je to tady na rozdíl od Ruska nebo Brazílie s korupcí hrozné, že se tady nedá podnikat.
[29-12-2012 07:00 UTC]    Zdeňka Kuchyňová
Foto: Kristýna Maková / Archiv ČRo 7 Nový rok už klepe na dveře a proto budou tématem novoroční rekordy. Není jich sice mnoho, ale přesto existuje několik zajímavých disciplín, ve kterých vznikly. Třeba nejdelší prskavka, kalendáře a nebo rekordy zimní.
[06-01-2018]    Vít Pohanka
Zámek v Kroměříži, foto: Vít Pohanka Možná si na tu filmovou scénu vybavíte: setmělý barokní palác v 18-tém století. Je zimní večer a sály se rozléhají výkřiky starce – skladatele Salieriho. Křičí, že zavraždil Amadea Mozarta, svého někdejšího rivala. Když dva sluhové rozrazí dveře Salieriho komnaty, najdou ho krvácejícího na podlaze. Pokusil se zjevně spáchat sebevraždu. Lokajové ho naloží na nosítka a se sténajícím starým mužem spěchají do špitálu v zasněžených vídeňských ulicích. A pak se střídají dramaticky záběry sténajícího Salieriho s pohledy do rozzářeného sálu zaplněného lidmi tančícími na Mozartovu hudbu.
[06-01-2018 09:05 UTC]    Martina Bílá
Foto: ČTK Česká hokejová dvacítka prohrála v duelu o třetí místo na mistrovství světa v Buffalu s domácími Spojenými státy americkými vysoko 3:9 a na medaili nedosáhla. Na cenný kov tak čekají junioři od zisku bronzu v roce 2005 v Grand Forks.
  
[07-01-2018]    Michaela Krčmová
Perchta Rožmberská, foto: Acoma / CC BY-SA 3.0 Renesance - slovo z hodin dějepisu, za kterým se skrývá období mnoha společenských a kulturních změn. Někdy ale trochu zapomínáme na lidi, kteří tehdy žili.
[05-01-2018 23:51 UTC]    Martina Bílá
Foto: archiv Národního technického muzea Huť Poldi, kdysi slavný podnik, je v konkurzu - takové titulky se objevily ke konci minulého roku v tisku. Na to, jak to v kladenské firmě vypadalo v dobách, kdy výroba jela naplno a zaměstnání v ní našly stovky lidí, se můžete podívat na výstavě v Národním technickém muzeu.
[05-01-2018 23:44 UTC]    Zdeňka Kuchyňová
Foto: ČT Náklady na mzdy řidičů autobusů uhradí ze svých rozpočtů kraje. Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš se na tom dohodl ve Strakově akademii s předsedkyní Asociací krajů Janou Vildumetzovou z hnutí ANO a šéfem Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.
[05-01-2018 13:20 UTC]    Zdeňka Kuchyňová, Jaroslav Skalický
Alexander Dubček, foto: ČT 5. ledna uplynulo 50 let od doby, kdy se nejvyšší komunistické stranické funkce ujal Alexandr Dubček. Naděje lidí na změnu sílily. V Ústředním výboru KSČ posilovalo reformní křídlo, které prosazovalo jisté uvolnění režimu.
[01-01-2018]    Zdeňka Kuchyňová
1. 1. 1993 přestal úderem půlnoci existovat společný stát Čechů a Slováků. Někdo slavil, jinému bylo smutno. Uplynulo 25 let. Jak se na rozdělení dívají lidé obou zemí dnes, změnily se jejich názory? Co říkají sociologické výzkumy?
[31-12-2017]    Martina Bílá
Pavel Dobeš, foto: František Tichý, ČRo Ostrava byla a pro mnohé i stále je synonymem průmyslového města, špatného vzduchu, strašidelného Bělského lesa, kde je možné narazit na mamuta, a další podobných nepříliš vábných věcí. Pro mě byla ale už od dětství zaslíbeným městem. Do Ostravy, která letos oslavila 750 let od první písemné zmínky, se alespoň prostřednictvím písniček vypravíme v silvestrovském vysílání.
[30-12-2017]    Martina Bílá
Foto: Martina Schneibergová Schránka pro shromažďování odesílané pošty; schránka patří poštovní organizaci, která ji vybírá a obsah zpracovává - tak definuje wikipedie poštovní schránku, která letos oslavila významné výročí. Připomíná jej i výstava v Poštovním muzeu.